Skip to main content
עופר וכסלר רואי חשבון ויועצים פיננסיים

עופר וכסלר
רואי חשבון ויועצים פיננסיים

שירותי מס

מיסוי בינלאומי

כאשר מקום להרחבת האינטרסים העסקיים היא מעבר לים, ניתוח המס יהיה מסובך יותר ויהיה גם צורך לקחת בחשבון את חוקי המס במדינות שונות ובנוסף ללמידת אומנות מס בין המדינות בנושא "חלוקת עוגות מס". בעשור האחרון,  החלוקה זו הופכת מסובכת יותר בגלל יישום כללי מס חדשים של OECD, כמו BEPS, מחירי העברה  ונושאים רבים האחרים. לחברות היי-טק גדלות, נושא המיסוי נעשה מורכב הרבה יותר עקב הרחבת מגוון מכשירי התמריץ לעובדים  וכן עקב ריבוי מכשיר ההון. מטרתנו היא מניעת סיכוני מס מיותרים עבור לקוחותינו. אנו מספקים שירותים מסוגים הבאים

  • תכנון מיסוי ואופטימיזציה. במצב בו ישות עסקית מסוימת במדינה אחת יש צד קשור (סניף, חברה בת, חברה קשורה) במדינה אחרת או מספר חברות במדינות שונות שייכות לאותו אדם או גוף עסקי, עסקה כלשהי בין צדדים אלה נחשבת כעסקת צדים קשורים ואמורה להיות כפופה לרגולציה נוספת. אנו עוזרים ללקוחותינו לבנות את מפת המיסוי הקבוצתי ולהבין איזה אחוז / סכום המס על הקבוצה לשלם. אנו מספקים את הידע והניסיון שלנו לשימוש בתמריץ מס ובאמנות מיסים הבינלאומיות כדי לייעל את עלויות המס.
  • העברת מחירים. אחת מהרגולציות העיקריות ב- OECD בעסקאות של צדדים קשורים היא הגדרת השווי ההוגן של מחיר ההעברה. יש לנו ניסיון להגדיר מחיר העברה מיטבי לפי שיטות השוואה של CUP, RT, COST+, TNMM ו-TP. אנו יודעים לבחור בשיטת מחיר ההעברה המתאימה ביותר, ליישם את אלגוריתם מבנה התמחור בעסקי הלקוחות ולהכין תיעוד מחיר העברה רלוונטי (קובץ מאסטר, קובץ מקומי) בתאם לדרישות רשויות המס ו-OECD.
  • מיסוי תמריצי עובדים. התמריץ המקובל ביותר לעובדים ומנהלים הם יחידות מניות מוגבלות (RSU), תוכנית אופציות למניות עובדים (ESOP) ותוכנית רכישת מניות עובדים (ESPP) / אנו יכולים להמליץ ​​על שיטה אופטימלית עבור גוף עסקי מסוים. כמו כן, אנו מכינים תיעוד מס רלוונטי הכולל הערכת שווי 409 א(Valuation 409a).
  • סקר מס בעסקאות מיזוגים רכישות . דיני המס בישראל הקשורים למיזוג עסקי, פיצול, ספין-אוף ושינוי מבנה עסקי הם די מורכבים. הסכם שינוי מבנה או מיזוג, בו לא ניתן ביטוי לא נושא מס, עלול להוביל למלכודת מס. מטרתנו לעזור ללקוח לבנות עסקה בצורה אופטימלית ללא וסיכוני מס נוספים.
  • הכנת תיעוד לצרכי בדיקת מקורות נכסים והכנסות. משקיעים זרים, עולים חדשין ותושבים חוזרים נתקעים לעיתים רבות באי הבנה מצד בנקים וברשויות המס בישראל אשר דורים הסבר מקורות הכנסותיהם ונכסיהם. לעיתים, הבנקים מקפיאים את נכסיו הפיננסיים של הלקוח או מסרבים לקבל העברה מחשבון בנק זר לחשבון הבנק הישראלי של הלקוח. עסקנו בהכנת מסמכים רלוונטיים ואישור לבנקים בישראל ולרשויות המס כוללים מילוי טפסי FATCA ו- CRS הרלוונטיים. למשרדנו יש ניסיון מוכח בפתרון הבעיות כאשר הבנק כבר מקפיא את חשבון הבנק של הלקוח.

משרדנו לקבל ייעוץ בנושאים שונים הקשורים למיסוי בישראל, ארה"ב, האיחוד האירופי, חבר העמים כולל רוסיה ומדינות אחרות. יש לנו רשת עם עמיתים בחו"ל, בעלי מומחיות במיסוי ואנחנו יכולים לספק לך שירות במדינות רבות ברחבי העולם.

ייצוג מול רשויות המס

משרדנו מייצג לקוחות עבור רשויות המס בנושאים כולל נושאים השוטפים וכן משא ומתן לשם פתרון הבעיות . אנו שואפים לתת ללקוחות את התקשורת הנוחה ביותר עם רשויות המס. אנו מקושרים ישירות למערכות המידע של משרד האוצר המאפשרות לנו להציע שירותים ברשת. לפעמים העבודה שלנו כוללת הכנת הסכם פשרה, הגשת השגות ותמיכה בערעורים.

רולינג (פרה-רולינג)

עקב אי  בהירות מס בנושאי המס המסוימים, אין בידי מנהל העסק כלים נכונים לקבל החלטה בקשר לחבויות המס הספציפיות. במצבים כאלה הפיטרון הטוב ביותר הינו קבלת החלטה על מס מקדים (רולינג) כאשר הנישום מעמיד את הנושא בפני רשויות המס ומגיע איתם להסכם מראש ומקבל חוות דעת על השלכות מס מטעם רשות המיסים. אנו מטפלים בניהול תהליכי רולינג כאשר זהות הלקוח הינה חסויה בפני רשויות המס עד לקבלת החלטה העקרונית. תהליכי רולינג פוטרים בעיית אי ודאות בנושאי המיסוי ומאוד יעילים במניעת סיכוני מס.

לפעמים, עולים החדשים מקבלים  מידי  סוכנויות יהודיות מידע, כי לאחר קבלת מעמד של עולה חדש הם לא יצטרכו לשלם מיסים הקשורים לעסקיהם או לנכסיהם בחו"ל. במקרים רבים, המידע אינו נכון מכיוון שקיימות הגבלת רבות בנושא הנ"ל. כדי הסתבכויות לא רצויות עם רשות המיסים, אנו ממליצים לעולים חדשים עם הון נקי מעל מיליון דולר, להגיש בקשה לרולינג עם מסמכים תומכים לרשות המיסים. כתוצאה, לקוחותינו מקבלים אישור רשמי של רשות המיסים בישראל בנוגע לפטור ממס של הכנסותיהם מחו"ל.

 

צור קשר

מלא את הטופס ונציג ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
לסיוע מיידי אנא התקשרו אלינו 04-8620081