השקעות, תכנית עסקית, הערכת שווי, מיסים, רואה חשבון, מדען ראשי, נאמנות, מיסוי בינלאומי, פיננסים, ניהול חשבוןM&A partner in financial services

ייצוג בפני רשויות המס

משרד עופר וכסלר רואה חשבון מייצג  לקוחות כלפי רשויות המס בעניינים שונים לרבות מו"מ בנושאים בעייתיים . מטרתנו לתת ללקוח תקשורת הנוחה ביותר עם רשויות המס. אנו מקושרים ישירות עם מערכות מידע של משרד האוצר (שע"מ)  אשר מאפשר לנו לתת שירותים באופן מקוון.  לפעמים עבודתנו כוללת הכנת תשתיות להסכמי פשרה והגשת עררים לועדת ניהול פנקסים. טיעוני המשרד בסוגיות המס זכו בהכרה של רשויות מס הכנסה , מע"מ ומס שבח ברחבי הארץ. 

 

מיסוי בינלאומי

כאשר אינטרסים העסקיים מתרחבים ועולים על גבולות המדינה , עניינים של המיסוי נעשים מורכבים יותר כי יש לקחת בחשבון את דיני מיסים במדינות שונות וגם הסכמות בין המדינות לגבי "חלוקת עוגת מס" ( אומנות מס) . לפעמים, חוסר היערכות של העסק לסוגיות מיסוי בינלאומי עלול לגרום לנטל מס גבוהה ובלתי מוצדק . ניצול הטבות המוענקות ע"י אומנות מס הינו רלוונטי ביותר במקרים כדלקמן:

  • מסחר בינלאומי בתוך קבוצת החברות. יש לקחת בחשבון את הוראות בקשר מחירי העברה של הסחורה , אחרת מיסוי על העסקאות עלול לעלות ביוקר.
  • העברת קניין רוחני.  אומנות מס שונות מאפשרות להגיע למיסוי נמוך של התמלוגים מגיעים בשל הפצת זכויות יוצרים וקניין רוחני.
  • רלוקציה – שינוי תשובות של החברה. העברת פעילות החברה למדינה אחרית עלולה לגרום למיסוי יתר בשל העברת נכסים ואופציות לעובדים.
  • השקעות חו"ל . לפעמים, השקעות בעסקים ונכסים בחו"ל זוכות ליחס מועדף במדינות השקעה וישראלים המשקיעים במדינות שונות יכולים לנצל את הטבות המס המגיעות בהתאם לחוקי עידוד שונים.

במשרד עופר וכסלר רואה חשבון ניתן לקבל ייעוץ בנושאים שונים הקשורים למיסוי בישראל, ארה"ב, אנגליה,אוקראינה, רוסיה ומדינות אחרות. אנו עוקבים אחרי שינוי באומנת מס ושינוי בדיני מיסים במדינות שונות. אנו נמצאים בקשרים הדוקים עם עמיתינו בחו"ל, בעלי מומחיות בדיני מיסים ונוכל להעניק לכם שירות במדינות רבות ברחבי העולם.

תכנון מס

בסוגיות המיסוי יש לקחת בחשבון כי לפעמים רשויות המס אינן מסכימות עם שיטות שונות להקטין את נטל המס. יתירה מכך, חלק מהפעולות מוגדרות ע"י רשויות המס כ"תכנון מס אגרסיבי" ומכריחות דיווח מראש . במידה והעסק לא ידווח על פעולה המוגדרת כ"תכנון מס אגרסיבי" הוא יהיה עלול למצוא את עצמו תחת חקירה פלילית אף עם מדובר בעסקה כשירה ולגיטימית. על מנת למנוע הסתבכות עם רשויות המס , כל תכנון המיועד להקטנת נטל מס אמור לעבור בדיקה קפדנית ומקיפה מצד מומחי מס.  אחת מפעילויות הייחודיות של המשרד הינה הכנת חוות דעת בכתב הניתנות בנושאי המיסוי , האמורות לספק לבעל העסק הגנה בפני הליכים אזרחיים ופליליים. 

פרה רולינג

לאור חקיקה המעורפלת בדיני מס, לעיתים, למנהל העסק לא מתספק  לקבל הערכה או חוות דעת אלא דורש ודאות בסוגית מס נוכחית או עתידית. במצבים אלה פתרון היחיד הוא לקבל החלטה המקדמית מרשויות המס ( פרה רולינג) כאשר הנישום מעמיד את הסוגיה בפני רשויות המס ומגיע עימם להסכמה מראש. אנו מטפלים בהכנות פרה רולינג ומסעים לאנשי עסקים כדי להימנע ממצבי אי ודאות בנושאי מס בשלבים מוקדמים וכן סיוע בקבלת החלטות מיסוי מקדמיות מפקיד שומה ומנהל מע"מ.
כל הזכויות שמורות לעופר וכסלר רואה חשבון ©


מפת האתר